Polskie Jury

Maciej Drygas

Reżyser filmowy i radiowy, scenarzysta, profesor PWSFTviT w Łodzi. Urodzony w 1956 r. w Łodzi. Absolwent Wydziału Reżyserii Instytutu Kinematografii w Moskwie (WGIK). Po ukończeniu studiów był asystentem Krzysztofa Zanussiego i Krzysztofa Kieślowskiego. Laureat wielu międzynarodowych festiwali, m.in.: Prix Italia '92 za słuchowisko dokumentalne pt. „Testament”, Felix '91 za najlepszy dokumentalny film w Europie – „Usłyszcie mój krzyk” , Grand Prix '95 na Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Telewizyjnej w Monte Carlo za film dokumentalny „Stan nieważkości”. Filmy i słuchowiska radiowe Macieja Drygasa emitowane były przez stacje telewizyjne i radiowe w Europie, Kanadzie, Brazylii, Afryce Południowej i Japonii.

 

Izabella Gustowska

Urodziła się i mieszka w Poznaniu. Profesor zwyczajny na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu; wykładowca na Wydziale Komunikacji Multimedialnej UAP – Pracownia Działań Filmowych i Performatywnych oraz na kierunku grafika w Collegium da Vinci w Poznaniu. Realizuje prace w obszarze różnych mediów. Jej prace znajdują się w muzealnych, galeryjnych i prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą. W 2014 roku film „Przypadek Josephine H...” był pokazywany m.in. na MFF T-Mobile Era Nowe Horyzonty, 11th Annual Big Apple Film Festival, New Voices, Ancient Echoes: Polish Women in Film. Artystka pracuje obecnie nad projektem „Hybryda – media story”. Była członkiem jury 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty w kategorii Europejskie Filmy Krótkometrażowe. Więcej informacji na www.gustowska.com.

 

Krzysztof Spór

Dziennikarz zajmujący się szeroko pojętą tematyką filmową i medialną, promotor i animator kultury filmowej. Współtwórca portalu Stopklatka.pl, laureat Nagrody im. Jana Machulskiego za całokształt działań na rzecz polskiego kina niezależnego. Współpracuje przy festiwalach „Lato z Muzami”, Ińskie Lato Filmowe, Cinergia w Łodzi i Dąbskie Wieczory Filmowe. W szczecińskim Klubie Delta kieruje Ośrodkiem Kultury Filmowej, a w miesięczniku „Kino” prowadzi działy: „Imprezy”, „Varia”, „Premiery”. Autor bloga „Spór w kinie” (sporwkinie.blogspot.com), za który w 2016 roku otrzymał nominację do Nagrody PISF.

Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: