Findling Jury

Nagroda Findling Landesverband Filmkommunikation e.V. Mecklenburg-Vorpommern

W 2016 roku po raz drugi odbędzie się „transgraniczne” wręczenie nagród Szczecin European Film Festival przez jury Landesverband. Jury wybierze jeden polski film z obu konkursów - Konkursu Europejskiego oraz z Konkursu Polskiego. Nagrodę stanowi kamień wraz z wygrawerowaną płytką. Wyjątkowość nagrody polega na tym, że po jej otrzymaniu autor wraz ze swoim filmem odbędzie podróż po kinach Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Podczas tego tournée film będzie prezentowany i omawiany podczas otwartych moderowanych dyskusji z autorem. W zamyśle nagroda ta ma zbliżyć twórców filmowych oraz  publiczność.

Przyznanie tej nagrody na SEFF '16 ma za zadanie wspierać transgraniczną wymianę filmową przez wyświetlanie polskich filmów w kameralnych kinach w  regionie i stworzenie możliwości dialogu między filmowcami w regionach kulturalnych Meklemburgii-Pomorza Przedniego i Pomorza Zachodniego/Szczecina.

 

Arne Papenhagen

Mieszka w Rostocku. Od 2016 r. jest dyrektorem FiSH (Festival im StadtHafen Rostock). Jest częścią zespołu festiwalowego i prezentuje wydarzenia filmowe podczas FiSH od 2008 r. W latach 2000-2011 pracował jako niezależny montażysta, realizator dźwięku i autor filmów dokumentalnych. Był członkiem jury komisji filmowej Meklemburgii-Pomorza Zachodniego i przewodniczącym Mecklenburg-Vorpommern Film e.V. Pracował też w innych jury filmowych, w tym w nagrody Findling na festiwalu dokumentART w Neubrandenburgu.

Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: