SEFF '16 w Trasie - pokaz pofestiwalowy w Stargardzie 5.11

 

 

Ciąg dalszy prezentacji najciekawszych obrazów konkursowych SEFF '16, tym razem w Stargardzie w sobotę (5.11.2016 o godzinie 18:00) w Piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu. W programie filmy ukazujące najnowsze trendy w europejskim i polskim kinie dokumentalnym. Poruszające, zaskakujące i skłaniające do myślenia produkcje, które będziecie mogli Państwo zobaczyć to:

 

 

1. "Goran the Camel Man" – Marcin Lesisz, PL 2016

 


Nagroda Prezydenta Miasta Szczecin.

Za niezwykle wrażliwą opowieść o współczesnym nomadzie. Za poruszającą relację człowieka z naturą. Za harmonię między zdjęciami i montażem oraz nieoczekiwaną przygodę darowaną widzowi.

 

 

2. "Make Music, Not War" – Denys Kushnarov, Oles Seredytskyi, UA, 2015

 


Oficjalna selekcja SEFF '16.

 Intrygujący, krótkometrażowy dokument muzyczny, w którym uroczyście grającej orkiestrze towarzyszą wstrząsające obrazy powojennych ruin.


 


3. "Koniec spania" - Ryszard Ferenc, PL 2016

 


Zwycięzca finału Zachodniopomorskich Shortów '16.

 

 

4. "The Deal" - Ewa Smyk, UK/PL, 2015

 


Oficjalna selekcja SEFF '16.

Krótkometrażowa, animowana opowieść o kojarzeniu małżeństw na przełomie lat 50. i 60. ubiegłego wieku na wschodnio-polskim pograniczu.

 

 

5. "War Scarred Berlin" - Roland Fuhrmann, DE, 2015

 


Oficjalna selekcja SEFF '16.

Okazuje się, że echa II wojny światowej nadal wybrzmiewają na ulicach stolicy Niemiec. Film w bardzo sugestywny sposób i przy użyciu cyfrowych efektów pokazuje, jak historia wpływa na teraźniejszość.

 

 

6. "Lekcja patriotyzmu" - Filip Jacobson, DE/PL, 2016

 


Nagroda firmy Avid Poland za najbardziej intrygujący film w Konkursie Europejskim.

Za konsekwentnie i z empatią budowaną obserwację. Za narracją dającą możliwość wieloznacznej interpretacji Konkursu Piosenki Patriotycznej.

Nagroda Findling Landesverband Filmkommunikation M-V e.V. za najlepszy polski film z Konkursu Europejskiego lub Polskiego.

Film Filipa Jacobsona zabiera nas na konkurs piosenki patriotycznej w polskiej szkole podstawowej. Zmontowany ze spokojnych czarno-białych ujęć, pozwala on uczestniczyć widzowi w występach dzieci, którym dumnie przysłuchują się rodzice i które w skupieniu ocenia jury.

 

 


7. "Rèsce la Lune" - Gloria Kurnik, Giulia Di Battista PL/IT 2016

 


Nagroda Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za najbardziej poruszający film.
Za dyskretne i niezwykle emocjonalne ukazanie dramatu nieszczęśliwej miłości przełamującej tabu milczenia w świecie dojrzałych kobiet.

 

 

8. "Sıra Dışı İnsanlar" - Orhan Tekeoğlu, TR/RU, 2015

 


Oficjalna selekcja SEFF '16.

W regionie Morza Czarnego ludzie są inni. Panują tu twarde, niecodzienne warunki życia, które dyktuje dzika przyroda. Egzystencja stanowi prawdziwe wyzwanie i toczy się pomiędzy dwiema wielkimi przestrzeniami: morzem i niebem. Film przenosi nas w świat niezwykłych ludzi i malowniczych miejsc.


 


Wstęp wolny.

Zapraszamy!

 

 

Wydarzenie na Facebook
Nasz oficjalny profil na Facebook

 

 


Dofinansowano ze środków Gminy Miasto Szczecin, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

 

 

 

 

 


 

dodane:: 2016-11-02
Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: