SEFF ' 16 on the Road - Greifswald

 

Kolejnym przystankiem SEFF '16 on the Road jest Greifswald. Zapraszamy na pokaz specjalny najciekawszych produkcji z części konkursoej Szczecin European Film Festival w ramach festiwalu kultury polskiej polenmARkT. Środa 16 litopada o godzinie 20:00 w Piwnicy Studenckiej Instytutu Slawistyki "Czajka", Domstr. 9/10, 17489 w Greifswaldzie. W programie:

"Krótka Historia Pewnego Kufra" - Radosław Sobolak, PL, 2015
 
 
Finalista Zachodniopomorskich Shortów '16. Szczecin Główny, pociąg przyjeżdża punktualnie. Wysiada z niego mężczyzna z kufrem. Hotel Esplanade, Hotel Ritz, Savoy… Lista miejsc z przeszłości kufra jest długa – gdzie zaprowadzi swojego właściciela?
 
"Hold on to Me: film krótkometrażowy" - Kuba Ptaszyński, PL 2016
 
 
Finalista Zachodniopomorskich Shortów '16. Dwójka przyjaciół jedzie nad jezioro spędzić razem ostatni dzień. Później muszą się pożegnać. „Hold on to Me” to dwudziesty pierwszy projekt amatorskiej wytwórni filmowej Filmotwór Niezależny.
 
"Nie tak bardzo nad morzem" - Szymon Nygard, PL, 2015
 
 
Finalista Zachodniopomorskich Shortów '16. Oczarowana Pragą wokalistka zespołu Kępisty Quartet wymyśliła sobie klip z lalkami, a jej starsza siostra, wibrafonistka, „podłapała temat”. Zadania podjął się reżyser Szymon Nygard. Ze świeżością przybysza odkrywał kolejne oblicza niesfornego, chimerycznego Szczecina – „najważniejszej kropki na mojej mapie świata”.
 
"Gretchen am Spinnrade" - Magdalena Chmielewska, AT, 2015
 
 
Finalista Zachodniopomorskich Shortów '16. Rozróżnienie, czym jest wyobraźnia, a czym rzeczywistość, w przypadku tajemniczego portretu Gosieńki, która rozpamiętuje swoją miłość do Fausta,  jest niemal niemożliwe. 
 
 
"Goran the Camel Man” – Marcin Lesisz, PL, 2016
 
 
Nagroda Prezydenta Miasta Szczecin na SEFF '16 ..." Za niezwykle wrażliwą opowieść o współczesnym nomadzie. Za poruszającą relację człowieka z naturą. Za harmonię między zdjęciami i montażem oraz nieoczekiwaną przygodę darowaną widzowi"...
 
 
"Lekcja patriotyzmu" - Filip Jacobson, DE/PL, 2016 
 
 
Nagroda firmy Avid Poland za najbardziej intrygujący film w Konkursie Europejskim.
..."Za konsekwentnie i z empatią budowaną obserwację. Za narracją dającą możliwość wieloznacznej interpretacji Konkursu Piosenki Patriotycznej"...
Nagroda Findling Landesverband Filmkommunikation M-V e.V. za najlepszy polski film z Konkursu Europejskiego lub Polskiego.
..."Film Filipa Jacobsona zabiera nas na konkurs piosenki patriotycznej w polskiej szkole podstawowej. Zmontowany ze spokojnych czarno-białych ujęć, pozwala on uczestniczyć widzowi w występach dzieci, którym dumnie przysłuchują się rodzice i które w skupieniu ocenia jury"...
 
 
"Obiekt" - Paulina Skibińska, PL, 2015
 
 
Nagroda Publiczności SEFF '16. Reżyserka tworzy wyjątkowy obraz akcji poszukiwawczej odbywającej się na styku dwóch przestrzeni – lodowej pustyni oraz świata podwodnego. Niespotykane zestawienia obrazów wyznaczają rytm i niezwykłą atmosferę filmu.
 
 
"Bojownik" - Anna Pawluczuk, PL, 2015
 
 
Wyróżnienie Jury Konkursu Polskiego ..."Za poruszający obraz polskiej rodziny"... Niezwykle wnikliwe i intymne studium macierzyństwa, którego różne odcienie zostały przedstawione w ciągu zaledwie dwunastu minut.
 
Po prezentacji filmów wystąpi Beata Romanowska z Michalem Krzakiem.
 
 
..."Zakochana w dźwiękach miasta, snach, samplach i dźwiękach pianina - Roma (Beata Romanowska) to wokalistka pochodząca ze Szczecina, która wystąpi w tegorocznej edycji PolenmARkTu z Michałem Krzakiem - reprezentantem składu o nazwie Technicolor, z którym to Roma współtworzy kolaborację Roma and Technicolor. Na co dzień muzyka, którą tworzy zespół, doprawiona jest nutą elektroniki i wielowymiarowością instrumentów, tym razem jednak usłyszymy ich w bardziej subtelnej oprawie, która będzie doskonałym tłem dla powitania festiwalu"...
 
 
Do tego degustacja roznych polskich piw ;)

 

Wstęp wolny.
Zapraszamy!

 

Wydarzenie na Facebook
Program polenmARkT


SEFF na FB

 

Główny Partner polenmARkT:

 

Pokaz dofinansowano ze środków Gminy Miasto Szczecin, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

 

 

 

 

dodane:: 2016-11-10
Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: