Tydzień Filmu Niemieckiego 02-08.12.2016

 
 
Stowarzyzszenie OFFicyna i Kino Pionier 1907 zapraszają na największy w Polsce przegląd kina niemieckiego. Na początku grudnia w 16 miastach w Polsce, w tym po raz pierwszy w Szczecinie, odbędzie się Tydzień Filmu Niemieckiego. W jego ramach w ciągu 7 dni zaprezentowane zostaną najnowsze, najgłośniejsze i wielokrotnie nagradzane produkcje filmowe naszych zachodnich sąsiadów, m.in.: nazywany „najlepszym filmem ostatniej dekady”, sensacja z Cannes, czyli nominowany do Oscara doskonały komediodramat „Toni Erdmann”; a także „Fukushima moja miłość”, nagrodzony na tegorocznym Berlinale obraz opowiadający historię młodej Niemki zaprzyjaźniającej się ze starszą Japonką podczas charytatywnej pracy z mieszkańcami miasta dotkniętego trzęsieniem ziemi w 2011 roku. Współczesne niemieckie kino to zdecydowany i intrygujący gracz, który w coraz większym stopniu odciska swoje piętno na światowej kinematografii.
 
Przegląd został przygotowany w ramach polsko-niemieckiego roku jubileuszowego, w czasie którego świętujemy obchody 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.
 
 
Bilety do nabycia w: Kino Pionier 1907, al. Wojska Polskiego 2 lub online tu.
 
 
 
Pokazy w Szczecinie dofinansowano ze środków: Gminy Miasto Szczecin oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach programu Edukacja i upowszechnianie kultury filmowej - Priorytet III Filmowe inicjatywy lokalne.
 
Organizatorzy: Dom Norymberski, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu, Goethe Institut, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, German Films, Stowarzyszenie OFFicyna, Kino Pionier 1907.
dodane:: 2016-11-22
Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: