Ex Oriente Film - zgłoszenia 2016

 
Ex Oriente Film to warsztaty przeznaczone dla reżyserów oraz producentów filmów dokumentalnych z Europy Środkowej i Wschodniej. 
 
Ex Oriente Film to warsztaty, których celem jest pomoc w produkcji oraz finansowanie filmów dokumentalnych z Europy Środkowej oraz Wschodniej. W wydarzeniu weźmie udział 12 projektów wybranych przez komisję selekcyjną, które będą reprezentować dwuosobowe teamy złożone z reżyserów i producentów. Ci pierwsi będą pracować na rozwojem tematu dzieła oraz narracyjnego i wizualnego stylu filmu, ci drudzy natomiast dowiedzą się więcej o metodach poszukiwania sponsorów i zasadach funkcjonowania rynku filmowego na świecie.
 
Warsztaty podzielone zostały na trzy sesje odbywające się na przełomie czerwca i lipca, w październiku 2016 oraz marcu 2017:
 
Pierwsza sesja: 27 czerwca -2 lipca 2016, Split, Chorwacja.
Podczas pierwszej sesji warsztatów uczestnicy skupią się na rozwoju ich projektu, określeniu potencjału filmu oraz szukaniu koproducentów i źródeł finansowania. Uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się ze swoimi pracami, analizie poddane zostaną mocne i słabe strony projektów oraz ich uniwersalny wymiar.
 
Druga sesja: 24 – 29 października 2016, Jihlava, Czechy
Druga sesja będzie dotyczyć budżetu, prawnych aspektów koprodukcji, a także głębszego rozwoju projektu na poziomie zdjęć próbnych oraz scenariusza filmu dokumentalnego. Nacisk zostanie położony również na określenie wstępnej strategii dystrybucyjnej dzieła.
 
Trzecia Sesja: 6 – 12 marca 2017, Praga, Czechy
Podczas ostatniej sesji uczestnicy zostaną przeszkoleni w technikach pitchingu oraz negocjacji. Warsztaty zakończy dwudniowy pitching East European Forum.
 
Chętni powinni przed 4 maja wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej projektu. Koszt udziału w warsztatach wynosi 1,800 euro i obejmuje także zakwaterowanie oraz wyżywienie dla dwóch osób. Uczestnicy mogą się ubiegać o stypendium na pokrycie części kosztów, pod warunkiem, że nie mają możliwości uzyskania takiego stypendium w swoim kraju.
 
Organizatorzy wymagają, by zarówno reżyser, jak i producent filmu wzięli udział we wszystkich sesjach szkoleniowych.
 
Więcej informacji na temat warsztatów znaleźć można na stronie internetowej.
 
dodane:: 2016-04-26
Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: