Najlepsze Filmy Świata '16

  

Niezwykle ważny i szczególny punkt prezentujący najnowsze, a zarazem najbardziej uznane oraz nagradzane prestiżowymi laurami (Oscar, Złota Palma w Cannes, Złoty Niedźwiedź na Berlinale) filmy. Są to produkcje cieszące się wielkim uznaniem wśród krytyków i widzów, fascynujące zarówno w formie, jak i treści. Wiele z nich gościło na najlepszych międzynarodowych festiwalach filmowych. Niektóre obrazy, pomimo niewątpliwych sukcesów, nie trafiają niestety do szerokiej dystrybucji, dlatego tym bardziej warto je pokazywać i promować. Projekcja takich dzieł dla organizatorów SEFF jest prawdziwym zaszczytem, a dla szczecińskiej publiczności –możliwością poznania najlepszych filmów świata. Podczas tegorocznej edycji festiwalu zaprezentowane zostaną następujące produkcje:

„Fuocoammare” reż. Gianfranco Rosi – fascynujący dokument podejmujący aktualny problem kryzysu migracyjnego, który zostaje zaprezentowany w bardzo nowatorskiej formie. Zdobywca Złotego Niedźwiedzia na tegorocznym MFF w Berlinie.

„Lo and Behold, Reveries of the Connected World” reż. Werner Herzog – najnowszy pełnometrażowy dokument jednego z największym mistrzów europejskiego kina. Film prezentowany i nagrodzony na tegorocznym Munich Film Festival oraz nominowany w kategorii „najlepszy dokument” na Cleveland International Film Festival.     

„Wytrwałość” reż. Małgorzata Imielska – pełnometrażowy dokument o legendzie amerykańskiego, niezależnego kina i fascynującym człowieku, który przeżył Holocaust. Obraz znalazł się w konkursie głównym na 56. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

 

Kurator: Damian Romaniak

 

Bilety do nabycia:


Przeszłe wydarzenia


Filmy poprzednich edycji

Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: