Szczecin European Film Festival 2018: 14.06.2018, Czwartek, 18:00
13 muz, (Gdzie to jest?)
Blok tematyczny: Zachodniopomorskie Shorty '18
Wstęp wolny
Film „ Discord” to dekonstrukcja czasu i przestrzeni. Codziennie czynności nabierają innego wymiaru poprzez zmianę ich lokalizacji. Panowanie nad upływem czasu staje się rzeczą ogólnodostępną. Rzeczy dotąd niemożliwe stają się możliwe. Naprawianie błędów z przeszłości zdaje się być o wiele prostsze niż dotychczas. Czy głównej bohaterce uda się wpłynąć na swoją przeszłość, zmieniając tym samym przyszłość?
czytaj więcej
Pan Henryk od trzech lat mieszka w schronisku dla bezdomnych. Z dystansem podchodzi do innych mieszkańców ośrodka. Marzy o wygranej w totolotka, żeby móc wyjechać do swojej córki.
czytaj więcej
Jest to opowieść zrealizowana przez grupę seniorów pod okiem Anny Wiśniewskiej i Krzyśka Kuźnickiego na zadany temat.
Seniorzy i seniorki szukali odpowiedzi wśród swoich kolegów i koleżanek, czy na emeryturze jest miejsce na seks. Odpowiedź znajduje się w filmie, ale chyba nie chodzi o odpowiedź, a o to, że film realizowany przez seniorów jest skierowany nie tylko do ich rówieśnikówa, ale do całej populacji ludzkiej, poniewaz mówi o tym, że pragnienia i myśli związane z cielesnością są takie same jak u młodego człowieka.
czytaj więcej
Film „Tempus fugit" pokazuje spotkanie wokalistek zespołu po 55 latach od przyjęcia nazwy „Berżeretki". Dojrzałe panie, podobnie jak przed laty, wypożyczają teatralne kostiumy, śpiewają z zachowanych nut swój dawny repertuar. W chaotycznych rozmowach przypominają sobie o roli, jaką w ich życiu spełniło młodzieńcze zetknięcie z muzyką i spotkanie z guru – Janem Szyrockim. Z ich intonacji, gestów, mimiki, reakcji i zachowań przebija bezbrzeżna radość. Pomimo ponurej bezwzględności przemijania.
czytaj więcej
Bohater opowieści będzie niepozorny, bo na co dzień nie zwracamy na niego większej uwagi. Po prostu jest. Otacza nas będąc świadkiem tego, kim jesteśmy. Szczecin – bo nim mowa – w tej opowieści gra główną rolę.
czytaj więcej
Film opowiada o aktorach Teatru Polskiego we Wrocławiu zmagających się od ponad roku z nowym dyrektorem instytucji. Skupia się na piątce bohaterów stojących w obliczu zwolnienia z pracy, której przez lata się poświęcali. Czas, który dotychczas spędzali na deskach teatru, dziś spędzają protestując na ulicy. Stan ciągłego buntu wpłynął również na ich życie osobiste. Okazuje się, że Teatr Polski we Wrocławiu nie jest jedyną instytucją kultury w Polsce, która musi zmierzyć się z podobnym problem.
czytaj więcej