Niedawno przeniosłem się do Barcelony i w tym czasie poznałem moich nowych sąsiadów. Obliczyłem, że setki ludzi mogłyby mieszkać w moim bloku Eixample. Inne życia z różnymi ideałami, rutynami i zachowaniami, współistniejące ściana w ścianę, dzień po dniu.
czytaj więcej
Młody mężczyzna, pragnący unieść się ponad problemy tego świata w swoim życiu codziennym, rozpoczyna buddyjskie poszukiwania. To, co odnajduje, jest dla niego szokujące, ale też skłania go do refleksji. Styl wizualny tej animacji inspirowany jest dwutysiącletnimi malowidłami w buddyjskich jaskiniach w Dunhuangu. Narracja prowadzona jest w formie tradycyjnej opery przez znanych muzyków i śpiewaków chińskiego teatru cieni.
czytaj więcej
Film „Antidotum” wykorzystuje konwencję bajki zarówno w warstwie dramaturgicznej, jak i wizualnej. Inspiracją w tworzeniu była książka „Biegnąca z wilkami: Archetyp Dzikiej Kobiety w mitach i legendach” Clarissy Pinkoli Estés oraz przeżycia osobiste autorki. Wybór stylistyki pracy wynikł z potrzeby infantylizacji trudnych doświadczeń, będącej niekiedy jedyną metodą na ich opowiedzenie. Karolina Brzozowska odpowiada również za scenariusz, montaż, scenografię i postprodukcję.
czytaj więcej
Wizualna opowieść z pogranicza nauki i sennej wizji, przedstawiająca środowisko życia i działania niezwykłych organizmów. Przewrotna podróż w głąb nieodkrytej natury, pojawiającej się wraz z rozwojem technologii. Radomir Majewski odpowiada również za scenariusz, reżyserię i efekty dźwiękowe.
czytaj więcej
Opowieść o poszukiwaniu bliskości, sposobach komunikacji i wspomnieniach. Młoda kobieta, natrętny sprzedawca lodów i uratowana obcojęzyczna osoba z dmuchanego materaca szukają sposobu na porozumienie się. Film współfinansowany przez PISF. Krystyna Dobrzańska jest również autorką scenariusza. Autorką zdjęć jest Julia Dziworska. W filmie występują: Gosia Kleszcz, Zbyszek Mikołajek, Krystyna Dobrzańska, Kleo i Dori.
czytaj więcej
Kanarek Kiki zna tylko swoją klatkę i starszą panią, która go karmi. Marzy o tym, żeby latać razem z wolnymi ptakami na zewnątrz. Kiedy drzwiczki klatki wreszcie pozostają otwarte, ucieka i odkrywa wielki świat na zewnątrz, gdzie latanie jest koniecznością. Być wreszcie wolnym ptakiem jest strasznie.
czytaj więcej
Luis mieszka sam i bardzo źle znosi kwarantannę. Pewnego dnia, będąc w łazience, słyszy z otworu wentylacyjnego wołający go głos. To Rosa, entuzjastyczna sąsiadka, która zaczyna naruszać jego prywatność za każdym razem, kiedy korzysta z łazienki. Luis znosi wszystkie rozmowy z grzecznością altruistycznego sąsiada, ale to dla niego koszmar. Sytuacja ulega pogorszeniu, kiedy Rosa prosi go o przysługę.
czytaj więcej
„Szkuat” to film dokumentalny przedstawiający wielodzietną rodzinę mieszkającą na wsi. W dużym domu żyje matka wraz z pięciorgiem dorosłych już dzieci i sześcioletnim wnukiem. Po śmierci męża kobieta chciałaby odmienić swoje życie i wyjechać do Hiszpanii z dala od trosk i niekończącej się pracy w gospodarstwie.
czytaj więcej
Sam, zamknięty w swojej opuszczonej rezydencji, mężczyzna stawia czoło wiekowi, szaleństwu i własnej przeszłości, starając się przeżyć jeszcze jedną noc.
czytaj więcej
Tom chciałby, żeby jego tata opowiedział mu historię, ale tatuś nie jest dostępny, więc Tom sam wymyśla historię, łącząc wszystkie swoje ulubione postaci: piratów, rycerzy, tyranozaury, kowbojów. W tym radosnym bałaganie mała księżniczka będzie o wiele dzielniejsza niż śpiący książę.
czytaj więcej
W ramach represyjnych metod stosowanych przez państwo podczas protestów, Carabineros de Chile (policja) systematycznie strzelali protestantom w oczy. Setki ludzi częściowo lub całkowicie straciły wzrok.
czytaj więcej
Samuel Mbatha pracuje w posiadłości Willisów od lat. Jego relacja z właścicielem, Martinem Willisem, jest zawodowa, utrudniona przez interakcją rasową. Samuel dystansuje się na ile to możliwe. Opuszcza posiadłość, gdy tylko może. To jego forma ucieczki. Pewnej nocy po powrocie do domu znajduje Martina próbującego zagazować się w swoim samochodzie. W pierwszej reakcji Sam chce uratować Martina, jego odmowa w połączeniu z szacunkiem Sama i barierami między nimi przekonuje Sama, że nie powinien podejmować działania.
czytaj więcej
„Wszystkie odegrane role” jest krótkometrażowym filmem eksperymentalnym, efektem współpracy trójki przyjaciół, którzy stali się zarazem jego aktorkami i aktorem oraz bohaterkami i bohaterem. Scenariusz filmu powstał w toku wielokrotnych wspólnych improwizacji na temat problemów młodego pokolenia, a grupa przyjaciół stopniowo dochodziła do momentu, kiedy trudno było oddzielić plan zdjęciowy od rzeczywistości. Punktem wyjścia fabuły jest nadciągająca wyprowadzka, gdy od kilku miesięcy bohaterki i bohater nie mogą znaleźć pracy, przez co zalegają z czynszem. Michał Doroszenko jest również autorem scenariusza. Za zdjęcia, oświetlenie i korektę barwną odpowiada Konrad Wujciów, za dźwięk – Karolina Brzozowska. Obsada: Klaudia Prabucka, Maria Plucińska i Michał Doroszenko.
czytaj więcej