Szczecin European Film Festival 2018: 15.06.2018, Piątek, 18:00
13 muz, (Gdzie to jest?)
Blok tematyczny: POP SEFF '18
„Gdy dostałem zaproszenie do stworzenia tego klipu myślę sobie: "Będę mógł wysadzić pokój w powietrze”. Wchodzę w to !!!!! Nie wziąłem pod uwagę tylko jednego faktu, ktoś to potem musiał posprzątać. Proszę mi wierzyć, że pozbycie się brokatu z 400 metrowego studia to nie jest łatwe zadanie”.
czytaj więcej
Cuida Coches to utwór Tall Juana dedykowany wszystkim tym, którzy mieszkają na ulicy.
Wykonany akrylami, pastelami i ołówkiem na papierze.
czytaj więcej
Taniec z dniami. Czas przemija, dni paradują... nieubłaganie.
czytaj więcej
Surrealistyczny, mroczny i pełny wizualnych niespodzianek klip do „Flush It Out” Likvida to hołd złożony gatunkowi horroru.
Skupiając się na motywie Draculi, który stał się nową wyobrażoną historią, twórcy animacji Marian Vredik i Jana Hirnerova uchwycili element dziwactwa wpływający na tło i ogólny nastrój singla.
czytaj więcej
Enigmatyczny teledysk do piosenki „Hole in the Universe” tajemniczego zespołu niXes zabiera słuchaczy w metafizyczną podróż. Za realizację teledysku odpowiada Marta Kacprzak. Projekt niXes muzycznie porusza się w stylistyce neo hippie surf cosmic music.
czytaj więcej
Teledysk „I Promise” wyreżyserował Michał Marczak, który wcześniej wyreżyserował winietę wideo do dziewiątego albumu Radiohead „A Moon Shaped Pool” (2016), a także klip do singla „Beautiful People” Marka Pritcharda z gościnnym udziałem Yorke. Teledysk przedstawia nocną podróż osamotnionych pasażerów autobusu. Jednym z nich jest odłączona głowa robota. Robin Hilton z NPR zinterpretował klip jako odniesienie do katorżniczego rozkładu pracy i poczucia izolacji, którego Yorke doświadczył podczas trasy dla OK Computer.
czytaj więcej
Otoczony górami, przynoszący wszystkim radość park rozrywki rozświetlony przez gwiazdy. Z lasu wynurza się dzikie dziecko, które decyduje się zniszczyć wszystkie wiązki światła, aby przywrócić prawdziwą jasność nieba.
czytaj więcej
2 dni zdjęciowe
1 studio
24 stylizacje
1 samochód z jucuzzi
13 zmian make-upu i fryzury
czytaj więcej
„Monster” opowiada o wewnętrznym głosie siedzącym gdzieś głęboko w każdym z nas. Głosie mówiącym często, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy, że nie warto podejmować wyzwań, bo i tak skończą się porażką. Głosie, który przeszkadza nam codziennie w relacjach międzyludzkich, w pracy i nie pozwala rozwinąć skrzydeł.
czytaj więcej
Teledysk do tytułowego utworu albumu jest powieściową deklaracją opartą na doświadczaniu emocji, tworzącą spójną całość z muzyką i posługującą się filmowym językiem. „Śnienie na jawie, przywoływanie i doświadczanie strachu wydobywającego się z mrocznego, nieopisanego cienia” – Norbert Porkoláb.
czytaj więcej
Teledysk do „Relativity”, muzyka Tó Brandileone, Célso Viáfora i Léo Bianchini w wykonaniu Fran Rosas.
„500 lat temu dotarcie do miejsca, w którym się znajdujemy, zajęłoby nam 500 lat / Dziś dotarcie do za chwilę zajmuje chwilę” – refleksja nad względnością rzeczy.
czytaj więcej
Ambitnemu kanciarzowi udaje się zostać religijnym guru, oszukując swoich zwolenników za pomocą tanich sztuczek magicznych oraz niedorzecznych tradycji i praw religijnych.
czytaj więcej
Animacja utworzona z 2500 obrazów malarskich, opowiadająca historię człowieka próbującego uciec od swojego przeznaczenia. Poszukuje on sukcesu, sławy, szczęścia i miłości... Jednakże miasto jest silniejsze od niego. Niestety staje się bezsilnym świadkiem własnego upadku, jego sytuację możemy porównać do muchy złapanej w pajęczą sieć.
czytaj więcej
Młody człowiek mieszka w swoim kawalerskim mieszkaniu, które dzieli ze wspomnieniami o wszystkich swoich przeszłych związkach.
czytaj więcej
„Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę”. Od stagnacji do pełnej euforii z energią prosto z serca.
czytaj więcej
Wraz z Mateuszem Dziekońskim (operatorem), Magdaleną Czmudą (producentką) ze Sputnik Studio (firmy produkcyjnej) i Studio Miło (zajmującym się postprodukcją) Grajper stworzył dziwną i fascynującą wersję retrofuturystycznego świata. To tutaj stara japońska estetyka spotyka się z najgorszymi przewidywaniami Orwella. Malowanie więziennych ścian na kolor różowy jak obudowa jajka Tamagotchi może wydawać się surrealistyczne, dopóki nie uświadomisz sobie, że jest to róż Baker-Miller, uważany za kolor najskuteczniej redukujący agresję wśród więźniów.
czytaj więcej
Klip, nawiązujący do tekstu utworu Czesława Niemena, odnosi się do kondycji współczesnego człowieka. Aby nie opowiadać historii w sposób dosłowny, czerpie z malarstwa Andrzeja Wróblewskiego – jego estetykę i emocjonalność twórcy starają się przenieść na obraz.
czytaj więcej
Niezależna grupa młodych włoskich artystów, sycylijski zespół indie-rockowy, jedna z największych na świecie prac z zakresu sztuki ziemi i małe, pełne życia miasto, które zawsze walczy o utrzymanie pamięci o niej.
Połączenie sztuki ziemi, tańca i muzyki jest ostatecznym celem „The Dance of the Living Stones”, projektu powstałego w celu kreatywnego przedstawienia obrazu Sycylii i części włoskiej historii.
czytaj więcej
Wszystko jest formą wibracji.
Trzeba ją usłyszeć i przekształcić w muzykę.
Świat jest fortepianem, a fortepian światem.
Muzyk staje się twórcą Słowa.
czytaj więcej
Romantyczna, bajkowa opowieść o związku między dwoma wrażliwymi Gigantami żyjącymi w górach. Gigantka, aby uratować ukochanego chorego partnera, postanawia szukać pomocy u miejscowych chłopów.
czytaj więcej
Uncloud to eksperymentalny, krótkometrażowy projekt taneczny, skupiający się na związku artystów z publicznością. Jest to zaskakująca mieszanka elementów sci-fi i tańca, która podważa naturę kontroli poprzez widownię.
czytaj więcej
Goryl tyran został umieszczony na szczycie trójkąta, skąd ustanowił swoją dyktaturę pod banerem Viva Guerilla, jednak ludzie nie mogą tego zaakceptować.
czytaj więcej
Życie człowieka przez pryzmat jego rąk i ludzi dookoła niego.
czytaj więcej
„Youth Is Dead” to surrealistyczny teledysk o mężczyźnie zanurzonym w rutynie, który za pomocą starej kserokopiarki na nowo odkrywa utracone uczucia.
czytaj więcej